Jak aktywnie spędzać czas? Opcji jest wiele, a wszystko zależy od naszych zainteresowań i możliwości. Nie zawsze przecież da się pojechać na narty czy rajd po pustyni.

Ciekawą propozycją na wypoczynek są popularne od kilku lat spływy kajakowe. Ich zaletą na pewno jest to, że nie wymagają wyjazdów na drugi koniec kraju czy kontynentu ? często wystarczy kilkanaście minut drogi i jesteśmy na miejscu. Dla osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością czasu jest to idealne rozwiązanie ? nie potrzeba na to całego urlopu, często wystarczy zaledwie wolne popołudnie.

Jeśli już zdecydujemy się na spływy kajakowe, warto korzystać z usług sprawdzonych firm, które profesjonalnie zajmują się ich organizacją. Oferują one wypożyczenie sprzętu i pełnego ekwipunku, udzielają wszelkiego rodzaju pomocy i doradzają w wielu kwestiach.

Dobrze jest też, szczególnie w przypadku mniej doświadczonych osób, mieć w grupie kogoś, kto posiada większą od nas wiedzę i umiejętności w zakresie kajakarstwa. Pamiętajmy też, że początkujący powinni wybierać krótkie i niezbyt trudne do pokonania trasy.