Jak cenne jest zdrowie, dowiadujemy się niestety dopiero, gdy je tracimy. Już wiele lat temu Jan Kochanowski pisał: „szlachetne zdrowie nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz” . Zanim dosięgnie nas choroba, nie myślimy o niej, często lekceważąc sobie podstawowe zasady zdrowotne.
Do chorób, które znienacka mogą nas dopaść, należy rwa kulszowa czyli atak korzonków nerwowych.
Jej przyczyny to zwyrodnienia i urazy w okolicy kręgosłupa, ale również jego przeciążenia, spowodowane na przykład nieprawidłowym dźwiganiem ciężaru czy podnoszeniem się z fotela.
Każdy kto jej doświadczył zna jej objawy: ostry ból w okolicach krzyża, czasem nawet porażenie w miejscach, w których znajdują się uszkodzone nerwy.
Oczywiście kontakt z lekarzem najczęściej jest konieczny, bo w zależności od zaawansowania choroby i jej przyczyn podejmie on decyzję o sposobie leczenia.
Jednak trzeba nam wiedzieć, że na takie dolegliwości najlepszy będzie ruch, konkretnie odpowiednia, czyli skoncentrowana na dolnym odcinku kręgosłupa gimnastyka.
Jakie ćwiczenia zastosować, by ulżyć sobie w cierpieniu, można dowiedzieć się wpisując hasło „Rwa kulszowa rehabilitacja”.