wtorek, 28 listopada, 2023
Strona główna Blog turystyczny 12 stron, które powinien śledzić każdy turysta!

12 stron, które powinien śledzić każdy turysta!

1898
0

Podejrzewam, że każdy turysta ma swoją listę ulubionych blogów i portali, na które zerka, zanim gdzieś wyruszy, albo na których szuka inspiracji. Ja przedstawiam swoją. Oczywiście nie zamykam tego zestawienia – śmiało można podsyłać sugestie w komentarzach:)

Ulubione blogi i serwisy poświęcone turystyce:

1. Mynaszlaku.pl – blog bardzo sympatycznej pary sympatycznego małżeństwa, Andżeliki i Mateusza. Na blogu znajdziecie m.in. świetne opisy, jak zdobyć koronne szczyty Polski, opatrzone zdjęciami i mapkami.

2. Rudazwyboru.pl – duże poczucie humoru i fajne opisy szlaków, głównie tatrzańskich.

3. Gorskiezajoby.wordpress.com – chłopaki chodzą głównie po Sudetach. Opisują zazwyczaj najpopularniejsze szlaki wejściowe, ale niemal zawsze decydują się na inną, mniej popularną trasę (stąd „zajoby”:). Bardzo fajne źródło inspiracji.

4. Blog.milczarek.eu – nie tylko turystyka, także marketing internetowy, nauka, różne ciekawostki. Jeśli chodzi o turystykę, to autor chadza zazwyczaj po górach za granicą. Również fajne źródło pomysłów na wycieczki.

5. Natatry.pl – doskonałe opisy szlaków w Tatrach Polskich i Słowackich. Czasy przejścia, kolory szlaków, stopnie trudności (o ile zdołałem się zorientować – zazwyczaj realne), opisy opatrzone zdjęciami i filmami. Kiedy wyruszam na jakiś szlak w Tatrach, o którym nic nie wiem, przygotowania zaczynam właśnie od sprawdzenia opisu w tym serwisie.

6. Blog.bobiko.pl – głównie jest to blog o technologiach, ale znajdziecie tam też doskonałe pomysły na dłuższe wycieczki rowerowe. To ten blog zainspirował mnie, aby spróbować swoich sił wzdłuż wybrzeża.

7. Poradyrowerowe.pl – jak sama nazwa serwisu wskazuje, chyba nie muszę tłumaczyć:)

8. Czasnarower.pl – wyszukiwarka tras rowerowych. Użytkownicy dodają swoje szlaki, wraz z odległościami, zdjęciami, mapką, etc. Jeśli nie masz pomysłu, gdzie się wybrać (bo albo dopiero zaczynasz przygodę z rowerem, albo masz uczucie, że zjeździłeś już wszystko:)), to ten serwis będzie jak znalazł.

9. 2ryby.pl – świetny portal katolicki. Filmy nie tylko o wierze, ale na przykład o nauce. Nie tylko dla katolika – niewierzący również znajdą coś dla siebie:).

Strony na fejsbuku:

  1. Sudety z plecakiem (https://www.facebook.com/groups/603075873118725/)
  2. Z Wrocławia w góry (https://www.facebook.com/groups/625919994093690/?fref=ts)
  3. Rowerowe wypady Wrocław (https://www.facebook.com/groups/140537399452984/?fref=ts)

Listę tę pewnie będę sukcesywnie uzupełniał:)