Dla wielu miłośników sportu, jakim są biegi narciarskie, zima nabierała rumieńców wraz z rozpoczęciem rywalizacji, w której udział brała Justyna Kowalczyk. Ta jednak w ostatnim sezonie niestety nie pojawia się często na trasach biegowych. A gdy już się pojawia, nie odnosi sukcesów, do których tak systematycznie nas przez lata przyzwyczajała.

Czy sport, jakim są biegi narciarskie może istnieć bez królowej nart? Oczywiście, że może. Warto jednak zwrócić uwagę na jeden konkretny element. Justyna Kowalczyk za to, czego dokonała jest gwiazdą najwyższego formatu. Rzecz jednak w tym, by poszukać młodych, utalentowanych zawodników, którzy za jakiś czas będą mogli iść w jej ślady. I tu Polski Związek Narciarski ma niełatwe zadanie przed sobą. Musi stanąć na jego wysokości, a wcale nie będzie łatwo.

Wycofanie się z kluczowych zawodów naszej zawodniczki sprawiło, że coraz mniej Polaków interesuje się dziś biegami. A przecież to wyjątkowy sport, który warto jest promować nie przez jedną konkretną osobę.