Salon to wizytówka naszego domu, dlatego każdemu z nas zależy, żeby był urządzony w jak najlepszym guście i znajdowały się w nim same najlepsze przedmioty. Co powinno znaleźć się w salonie? Podstawą są meble wypoczynkowe – kanapa i fotel. Zastanawiasz się jaki fotel spełni wszelkie oczekiwania i będzie najlepszym rozwiązaniem, które posłuży przez długie lata? To tapicerowany uszak! Poznaj wszystkie jego zalety!

Na stronie fotel.pl znajdziesz wiele oryginalnych modeli oraz niebanalnych kolorów uszaków. To miejsce, które skupia w sobie wszystkie najbardziej aktualne trendy oraz pozwala dopasować mebel, który będzie idealnie trafiał w gusta. Poszukiwania swojego uszaka zacznij właśnie tam. Skorzystaj z przejrzystego interfejsu strony, dużej ilości filtrów oraz przeglądaj tysiące oryginalnych produktów.

Fotel uszak – po czym go poznasz?

Fotel uszak to najbardziej popularny rodzaj fotela, który gości w naszym domu od wielu lat. Jego cechą charakterystyczną jest wysokie oparcie i dość wysokie podłokietniki. Oparcie rozszerza się nieco u góry i ozdobione jest zawinięciem na samym szczycie. Stąd wzięła się jego nazwa – uszak. Wiele uszaków wspartych jest również na drewnianych nóżkach i to właśnie tego rodzaju modele przeżywają aktualnie złoty renesans – są najchętniej kupowane przez klientów i najłatwiej jest je dopasować do różnego rodzaju aranżacji.

Dlaczego uszaki najlepiej sprawdzają się w salonach

Uszaki to uniwersalne meble, jednak najlepiej sprawdzają się one w domowych salonach. Oprócz tego, że są niezwykle wygodne i pozwalają na wypoczynek, to również są bardzo ładne i mogą stanowić unikatową ozdobę przestrzeni. Współczesne uszaki dostępne są w dużej ilości wzorów oraz kolorów, dlatego łatwo dopasować modele do własnych potrzeb i upodobań.

Najmodniejsze uszaki w sezonie

W ostatnim czasie za najmodniejsze uchodzą uszaki pokryte velvetową tkaniną w oryginalnym kolorze. Od jakiegoś czasu prym wiedzie butelkowa zieleń, ale również i granat, czy brudny róż. Całkiem modne są również uszaki w kolorze żółtym.