Obecnie gdy za granicę jedzie się na dowód osobisty, a do ciepłych krajów wyjazdy stały się dostępne dla większości, na urlopy wakacyjne wyjeżdżamy przeważnie nad ciepłe morze, gdzie będziemy mieć zapewnioną piękną pogodę przez cały czas urlopu.
Jest w tym jakaś racja, ponieważ lato w Polsce bywa kapryśne. Jednak nie powinniśmy się zrażać,  tak naprawdę nad naszym morzem jest pięknie. I co najważniejsze jest mimo wszystko taniej.

Wybierając noclegi nad Bałtykiem kierujmy się popytem na daną miejscowość. Jeżeli  miejsce jest modne, odwiedzane szczególnie przez osoby znane, ceny za noclegi  na pewno będą windowane ze względu na tę okoliczność. Natomiast te mniej popularne będą przyjazne dla naszego portfela. Takich miejsc gdzie znajdziemy tanie noclegi jest bardzo wiele i wbrew pozorom są to wyjątkowo urokliwe miejsca z czystymi plażami, pięknymi wydmami, zatoczkami i ciszą.

Standardy tanich noclegów są dość wysokie a cena stosunkowo niska. Tanie noclegi nad Morzem Bałtyckim to naprawdę rzecz realna, a równie dobrze się w nich wypoczywa jak w kilkugwiazdkowych hotelach.