Są takie miejsca na turystycznej mapie Egiptu, które cieszą się szczególną popularnością. Miejsca, gdzie turystyka kwitnie z roku na rok, a liczba odwiedzających systematycznie rośnie. Jednym z takich miejsc jest Szarm el-Szejk, będący nowoczesnym kurortem położonym w południowej części Synaju.

Tutaj turystyka ma różnych charakter, a sami turyści przyjeżdżają tu w różnych celach. Jedni, aby wypoczywać w luksusowych hotelach, nad błękitnymi wodami. Inni, aby uprawiać sporty wodne, ponieważ półwysep w tym regionie charakteryzuje się pięknymi rafami koralowymi. A jeszcze inni przybywają tu w celach religijnych. Bo to właśnie tutaj, na Górze Synaj Mojżesz otrzymał od Boga tablicę, która stała się dekalogiem późniejszych chrześcijan. Dopełnieniem atrakcji tego miejsca są licznie organizowane wycieczki morskie, a także unikalny na skalę światową Podwodny Park Narodowy.

Szarm el-Szejk to miejsce, w którym turystyka rozwija się niezwykle dynamicznie. Powód? Doskonale zorganizowana infrastruktura.