Posiadanie znajomości przydaje się w każdej dziedzinie życia. Niezależnie co chcemy osiągnąć, przyjazne nam dusze mogą pomóc w niejednej sytuacji. Tak samo jest między innymi w sporcie. Największa konkurencja jest w piłce nożnej. Mnóstwo chłopców chce zostać sławnymi osobistościami w sporcie i robią wszystko, żeby to osiągnąć.

Niestety mało któremu się to udaje gdyż zapał i umiejętności czasami nie wystarczą. Każdy, kto śledzi wyniki na żywo zauważa, że czasami powtarzają się na przykład nazwiska graczy. Często nie jest to przypadek. Słyszy się na przykład, że jeden brat pomógł drugiemu dostać się do drużyny. Inne sytuacje pokazują, jak bardzo sławny w swoich czasach gracz ma syna, którego od maleńkości posyła na treningi piłki nożnej. Znane nazwisko robi swoje i takiemu potomkowi łatwiej jest znaleźć miejsce w dobrej drużynie. Niektórzy mogą uważać za bardzo dobry chwyt marketingowy.

Jeżeli w jakimś zespole będzie grał syn słynnej osoby, ludzie mogą chcieć oglądać mecze na żywo, by przekonać się czy będzie on tak samo dobry jak jego ojciec. Przykładem może być familia Szczęsnych, Smolarków czy choćby zagranicznego Zidane. Wiele osób może zastanawiać się, czy bez takiego przodka też zdobywaliby takie wyniki jak teraz.