Aktywność fizyczna pełni ważną rolę w życiu człowieka. Od zarania dziejów ludzie muszą się ruszać, by utrzymać organizm w dobrym zdrowiu i sprawności. Brak ruchu powoduje powolny zanik mięśni, złe samopoczucie i niedotlenienie organizmu.

Odpowiedzią na te problemy w czasach obecnych jest sport. Człowiek nie musi już uganiać się za zwierzyną w poszukiwaniu pożywienia, uprawianie sportu stało się zatem rozrywką, formą odpoczynku i rekreacji, czasem nawet filozofią życiową. Warto zacząć chociażby biegać regularnie, by zaobserwować jak duże zmiany zachodzą w organizmie po treningu. Uprawianie jakiejkolwiek formy sportu znacząco wpływa na wzmocnienie serca, naczyń krwionośnych, układu oddechowego i mięśni. Ponadto pozwala utrzymać prawidłową wagę i pozbyć się stresu.

Chcąc zadbać o siebie i zapobiec wielu schorzeniom, każdy powinien zainteresować się tym aspektem życia człowieka i zaplanować sobie możliwie jak największą ilość wolnego czasu pod kątem spędzania go aktywnie. Sport można uprawiać zarówno samemu, jak i z całą rodziną czy znajomymi, co może zapewnić uczestnikom sporo rozrywki.