Coraz więcej ludzi pragnie aby jego ciało wyglądało idealnie, bez żadnej pomarańczowej skórki, rozstępów czy innych niedoskonałości.
Starsi ludzie nie mają tego problemu ale dla własnego zdrowia uprawiają sport taki jak nordic walking i wraz ze znajomymi ćwiczą. Młodzi natomiast chodzą na siłownie, fitness. Sama zumba ma coraz więcej zwolenników, bo każda kobieta chce być piękna, zmysłowa i seksowna, a także pewna siebie, tak więc w okresie lata tym bardziej chce wyglądać jak bogini. Mężczyźni również poprawiają swój wygląd poprzez chodzenie na siłownie czy też ćwiczenie samemu w domu.
Każdy sport jest dobry dla zdrowia, należy pamiętać jednak, aby nie przeciążać organizmu, gdyż skutki mogą być odwrotne. Kobieta zaczynająca ćwiczenia na siłowni zaczyna oczywiście od lżejszych ciężarków, aby potem przechodzić na cięższe. To się tyczy także mężczyzn. Przeciążyć organizm można na różne sposoby, objawami mogą być zwykłe zakwasy, które jednak uprzykrzają życie, gdyż niekiedy ból jest dość mocny.
Tak więc sport to zdrowie, ale umiar też ma znaczenie, a także dobrze dobrana dieta i chęci.