Od 1 lipca w malowniczo na obrzeżach Karkonoskiego Parku Narodowego położonej czeskiej miejscowości Jańskie Łaźnie spacerować można wśród drzew. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że… spacer odbywa się 24 metry nad ziemią! Poniżej przedstawiam garść praktycznych informacji o ścieżce w koronach drzew.

Jańskie Łaźnie – jak dojechać?

W sumie ze znajomymi skorzystaliśmy z dwóch tras. Jednakże dojazd przez Jelenią Górę i Kowary był znacznie gorszy z dwóch przyczyn:

  • więcej kilometrów:);
  • baaardzo wąska droga za Kowarami do Przełęczy Okraj – chyba że GPS nas źle poprowadził.

Powrót zrobiliśmy przez: Trutnov – Lubawkę – Wałbrzych i to był lepszy wybór, bo droga na pewno w lepszym stanie, to raz. Dwa – zatrzymaliśmy się na trochę w Trutnovie, aby pozwiedzać tamtejszą starówkę. Trzy – mogliśmy zahaczyć o dobre pierogi w Lubawce:)

Ile to kosztuje?

Sam wstęp to koszt 220 koron czeskich. Kasa nie przyjmuje innej waluty, na szczęście jednak można płacić kartą. To dobrze, bo byliśmy totalnie nieprzygotowani – wyjeżdżając tamtego dnia nawet nie myśleliśmy o Czechach, w planie były sztolnie w Kowarach:)

Płatny jest również parking. My płaciliśmy 100 koron za cały dzień.

Jakie są godziny otwarcia?

Atrakcja jest czynna siedem dni w tygodniu. Jeśli wybierzesz się tam w październiku, powinieneś pamiętać, że ścieżka w koronach drzew jest otwarta od 10 do 18.

Konkretne godziny otwarcia i inne informacje są podane na tej stronie.

Ścieżka w koronach drzew – dlaczego warto?

Zobaczyć z bliska wierzchołki pięknych, wysokich drzew – bezcenne:) Ponadto z wieży widokowej rozciąga się fantastyczny widok na 200 km w dwie strony – przy dobrej pogodzie można zobaczyć Jesieniki. A jeśli kogoś ten zdawkowy opis nie przekonuje, to zachęcam do garści zdjęć mojego autorstwa:

A dla dzieci (tylko tych nieco starszych – obowiązuje minimum wzrostowe, którego niestety nie pamiętam) jest dodatkowa atrakcja – możliwość zjechania z wieży widokowej długą zjeżdżalnią:)