Dopiero rozpoczyna się sezon narciarski, ale już dziś warto zarezerwować hotele na Słowacji. Kraj naszych południowych sąsiadów oferuje białe stoki i dobrą bazę noclegową. Jednak w sezonie nie tylko hostele w górach, ale również hotele w Bratysławie są przepełnione.

Na zdjęciu basen termalny na Słowacji w miejscowości Besenowa. Źródło: Wikimedia, Adsek.

Narty na Słowacji

Narty i pobyt na Słowacji stanowią świetną alternatywę dla nieadekwatnych, zdaniem niektórych, cen noclegów po polskiej stronie Karpat. Nasi sąsiedzi oferują dobrą bazę turystyczną, świetnie przygotowane stoki narciarskie oraz tanie miejsca noclegowe. Po słowackiej stronie Karpat działa również więcej wyciągów. Pamiętajmy jednak by zawsze przestrzegać komunikatów słowackich służb ratunkowych. Większe opady śniegu, niosą ze sobą również niebezpieczeństwo zejścia lawiny. Gdy natura obdarzy nas większymi opadami śniegu na Słowacji, warto jednak pozostać w hotelu.

Słowacja – baseny termalne

Dużą popularnością cieszą się również baseny termalne z ciepłą, leczniczą wodą, z których można korzystać również zimą. Najpopularniejsze parki wodne na Słowacji to Tatralandia, Aquapark Vodny Raj Vyhne oraz Aquapark w Popradzie. W basenach możemy się zrelaksować po wyczynach na stoku oraz przygotować na sylwestra na Słowacji 🙂

Sylwester w górach

Marzeniem każdego jest spędzenie sylwestra w górach, a najlepszy to sylwester na Słowacji! Tanie oferty noclegowe oferują rodzimi mieszkańcy trudniący się agroturystyką. Jeżeli zorganizujemy grupę ok. ośmiu znajomych możemy również tanio wynająć domek w górach, nawet w sezonie, a tym samym unikniemy konieczności noclegu w hotelach, czasem o wygórowanych cenach.