Mówi się, że tylko zwariowane osoby decydują się na skoki spadochronowe, a tak nie zawsze jest. Niektórzy robią to tylko raz, a inni traktują to jako pasję, hobby. Co zatem jest tak wyjątkowego w spadochroniarstwie?
Skoki spadochronowe, bądź też z angielskiego skidiving, skydive, są sportem ekstremalnym i nie oszukujmy się, trzeba po prostu mieć duże pokłady odwagi, aby skoczyć ze spadochronem. Co jak co, ale nie brakuje śmiałków, którzy skaczą, gdy chcą zaznać czegoś nowego z nutką niebezpieczństwa w swoim życiu. Sport ten dla chcących zaznać adrenaliny, jest głównie atrakcją i pewnym odznaczeniem na swojej liście ,,szalonych rzeczy do zrobienia??.
Jednakże są i tacy, co traktują skydive jako pasję, własny sposób bycia. Zapewne są zazwyczaj nimi instruktorzy, bądź też zwyczajni pasjonaci, będącymi jednocześnie profesjonalistami. Szkolenie na zawodowego spadochroniarza jest przeważnie kosztowne i długotrwałe. Jednakże dla tak pięknych widoków i tego specyficznego poczucia wolności zapewne warto.