Jeżeli powrót do formy ro nasze nowe postanowienie, a nie bardzo wiemy od czego zacząć – poniższy tekst będzie pomocny. Aktywny może być praktycznie każdy – na popularności zyskują siłownie dla niepełnosprawnych.

Niektórych przed podjęciem działania powstrzymuje błędne przekonanie, że wysiłek fizyczny musi być monotonny. Na szczęście to nieprawda – możemy chodzić zarówno na siłownię czy basen oraz biegać i wykonywać ćwiczenia we własnym zakresie. Jeżeli boimy się kosztów, istnieje wiele siłowni połączonych z basenami, na które nie trzeba kupować osobnych karnetów. Bieganie z ulubioną muzyką w słuchawkach lub ćwiczenia we własnym zakresie też mogą być przyjemne. Możesz skorzystać z jednego z wielu programów ćwiczeń oraz nagrań video pokazujących jak je wykonać.

Niezależnie od tego, czy odpowiednie dla Ciebie będą baseny, siłownie dla niepełnosprawnych czy ćwiczenia we własnym zakresie – pamiętaj o systematyczności. Dzięki niej osiągniesz niesamowite efekty i wkrótce poczujesz się jak nowo narodzony!