Jacekgedlek.pl - blog turystyczny

Jacek o rowerze, górach i wierze

Category: Porady rowerowe

Jaką maskę antysmogową wybrać? Krótki test maski antysmogowej

Jak już pisałem w poprzednim wpisie – zima może być naprawdę fajnym czasem na jazdę na rowerze, ale trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Jednym z najważniejszych elementów rowerowego wyposażenia wydaje się maska antysmogowa. W tym wpisie przedstawię krótki test maski używanej przez siebie.

Read More

Jazda na rowerze zimą – jak się przygotować i wyposażyć do jazdy w zimie

Stara kolarska prawda mówi, że zimą wygrywa się peletony. Cóż, ja (i podobnie jak tysiące innych kolarzy – amatorów) peletonów wygrywać nie będę, ale uważam, że te kilka miesięcy to idealny moment na to, aby zbudować formę. Kręcenia może jest mniej, ale dzięki temu można czas poświęcić na ćwiczenia ogólnorozwojowe i inne formy aktywności fizycznej – basen, siłownia czy góry. Ale to wcale nie znaczy, że rower ma się przez parę miesięcy kurzyć. Niemniej jednak jazda na rowerze zimą wymaga odpowiedniego sprzętu i przygotowania.

Read More

Pimp my bike, czyli jak dostosować rower do swoich potrzeb?

Wielu z nas chciałoby używać roweru totalnie do wszystkiego: do jazdy na miasto, na szosę, w teren, może jeszcze taki, żeby dało radę powiesić sakwy na kilkudniowy wyjazd. Ja miałem tak samo i po kilku próbach udało mi się dostosować rower do swoich potrzeb. Poniżej krótka historia.

Read More

Domowe sposoby leczenia kontuzji

W poprzednim wpisie pisałem o tym, jak uniknąć ciężkich kontuzji podczas jazdy na rowerze. Generalnie morał jest taki, że nawet najbardziej ostrożny rowerzysta choć raz w życiu zaliczył glebę. Dzisiaj (wyjątkowo dzień po dniu) przedstawię domowe sposoby leczenia kontuzji. Środki przeciwbólowe, maści rozgrzewające i inne cuda – wianki – żegnajcie!:)

Read More

Jak uniknąć kontuzji na rowerze?

Wiadomo, sport to zdrowie, ale są pewne wyjątki od reguły, co sam mogę potwierdzić:) Nie rozumiem, dlaczego zimą człowiek miałby rezygnować całkiem z roweru (ograniczać – tak, ale rezygnować?!), natomiast zimowe miesiące są mocno naznaczone ryzykiem kontuzji. Jak uniknąć kontuzji na rowerze – zimą i nie tylko? Oto kilka porad.

Read More

Jedzenie dla kolarza – co przygotować?

Dzisiaj oficjalnie otworzyłem sezon rowerowy. Sympatyczne 30 km po Wyspie Opatowickiej i okolicach – było trochę lodu na ścieżce dla rowerów i w okolicach zera na termometrach (ze wskazaniem jednak na in minus), ale to ani mnie, ani innych miłośników dwóch kółek nie odstraszyło. Z tego też powodu pomyślałem, że warto byłoby napisać, co kolarz powinien jeść, aby cieszyć się z kolejnych kilometrów.

Read More

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén