Jacekgedlek.pl - blog turystyczny

Jacek o rowerze, górach i wierze

Porady rowerowe

Pimp my bike, czyli jak dostosować rower do swoich potrzeb?

Wielu z nas chciałoby używać roweru totalnie do wszystkiego: do jazdy na miasto, na szosę, w teren, może jeszcze taki, żeby dało radę powiesić sakwy na kilkudniowy wyjazd. Ja miałem tak samo i po kilku próbach udało mi się dostosować rower do swoich potrzeb. Poniżej krótka historia.

Czytaj dalej

Domowe sposoby leczenia kontuzji

W poprzednim wpisie pisałem o tym, jak uniknąć ciężkich kontuzji podczas jazdy na rowerze. Generalnie morał jest taki, że nawet najbardziej ostrożny rowerzysta choć raz w życiu zaliczył glebę. Dzisiaj (wyjątkowo dzień po dniu) przedstawię domowe sposoby leczenia kontuzji. Środki przeciwbólowe, maści rozgrzewające i inne cuda – wianki – żegnajcie!:)

Czytaj dalej

Jak uniknąć kontuzji na rowerze?

Wiadomo, sport to zdrowie, ale są pewne wyjątki od reguły, co sam mogę potwierdzić:) Nie rozumiem, dlaczego zimą człowiek miałby rezygnować całkiem z roweru (ograniczać – tak, ale rezygnować?!), natomiast zimowe miesiące są mocno naznaczone ryzykiem kontuzji. Jak uniknąć kontuzji na rowerze – zimą i nie tylko? Oto kilka porad.

Czytaj dalej

Jedzenie dla kolarza – co przygotować?

Dzisiaj oficjalnie otworzyłem sezon rowerowy. Sympatyczne 30 km po Wyspie Opatowickiej i okolicach – było trochę lodu na ścieżce dla rowerów i w okolicach zera na termometrach (ze wskazaniem jednak na in minus), ale to ani mnie, ani innych miłośników dwóch kółek nie odstraszyło. Z tego też powodu pomyślałem, że warto byłoby napisać, co kolarz powinien jeść, aby cieszyć się z kolejnych kilometrów.

Czytaj dalej

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén