Każdy wysiłek fizyczny powinien zostać poprzedzony solidną rozgrzewką, która odpowiednio przygotuje nasze mięśnie oraz ścięgna do wysiłku fizycznego. Co prawda, intensywność rozgrzewki powinna być wprost proporcjonalna do natężenia wysiłku fizycznego, jednak nie oznacza to, że niewielki wysiłek zwalnia nas z obowiązku rozgrzania się.

O tym, jak ważna jest rozgrzewka, możemy przekonać się obserwując profesjonalnych sportowców. Piłkarze przed każdym meczem wykonują intensywną rozgrzewkę, która zawiera między innymi: biegi w różnym natężeniu, rozciąganie oraz trening z piłkami. Tymczasem, obserwując tenisistów możemy dostrzec, że przed rozpoczęciem gry zawodnicy wymieniają między sobą serię kilku uderzeń, dzięki czemu ich mięśnie dodatkowo się rozgrzewają.

Sport ma zbawienny wpływ na nasz organizm, jednak niesie ze sobą ryzyko odniesienia urazu. Statystyki dowodzą, że brak odpowiedniej rozgrzewki jest bardzo częstą przyczyną różnorakich kontuzji. Dlatego, nie lekceważmy potrzeb naszego organizmu i za każdym razem pamiętajmy o przeprowadzeniu rozgrzewki.