Różne rodzaje turystyki

Turystyka w Polsce z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularną aktywnością. Podróżujemy go Grecji, Egiptu, Turcji czy Bułgarii. Nie wielu jednak wie, że istnieje coś takiego jak Światowa Organizacja Turystyki działająca przy ONZ, czy też oficjalny podział na rodzaje turystyk.

Popularne rodzaje turystyki

Jednym z rodzajów turystyk jest turystyka krajoznawcza. Jak nazwa wskazuje uprawiając ją dążymy do zdobycia obwitej wiedzy na temat wizytowanego kraju. Wiedzę można zdobywać w sposób bierny lub aktywny. W1
pierwszym wypadku informacje są nam przekazywane w drugim sami dążymy, podejmujemy wysiłek, aby je zdobyć. Oczywiście istnieją inne rodzaje turystyki. Między innymi turystyka etniczna.

Z turystyką etniczną wiążą się też inne pojęcia jak diaspora. Dla podróżującego największe znaczenie mają walory kulturowe. Jednym z przykład turystyki etnicznej są podróży Polaków z Centralnej Azji do Polski, czy też podróże diaspory chińskiej z Azji Południowo-Wschodniej do kontynentalnych Chin lub na Tajwan. Istnieją też inne rodzaje turystyki.