Dla niektórych kobiet bycie mamą jest jedną z najważniejszych ról życiowych i nie mogą się doczekać, kiedy zajdą w ciążę, innym taka sytuacja przytrafia się dość niespodziewanie. Dla każdej kobiety pozytywny wynik, jaki pokaże test ciążowy może oznaczać zupełnie inną reakcję. Dostęp do szybkich badań i testów, jaki mają dzisiejsze kobiety pozwala szybko rozwiać wątpliwości albo mieć pewność. Najszybszą metodą są niewątpliwie domowe testy ciążowe, które można kupić w każdej aptece, a także w niektórych drogeriach i marketach. Poza łatwym, szybkim badaniem, zaletą jest wysoka wiarygodność testów oraz niski koszt zakupu tapety erotyczne online.
Domowe testy ciążowe

Aby stwierdzić ewentualne zapłodnienie, kobieta może wykonać samodzielnie, we własnym zakresie prosty test ciążowy. Kupi go bez trudu, za kilka albo kilkanaście złotych. Postępując według instrukcji już po kilku minutach otrzymuje wynik. Pozytywny, oznaczający ciążę, albo negatywny – oznaczający jej brak. Producenci na ogół podają wiarygodność takich testów na poziomie 90-99%. Jednakże zawsze zastrzegają, że wynik należy traktować informacyjnie oraz zalecają wizytę u lekarza. Zarówno wtedy, kiedy próba zajścia w ciążę jest według testu nieudana, jak również gdy wynik jest negatywny, a kobieta np. nie miesiączkuje. Dostępne obecnie produkty to test ciążowy płytkowy albo strumieniowy.
Laboratoryjne testy ciążowe

Poza domowymi testami wykonuje się również laboratoryjne testy ciążowe z próbki moczu albo z próbki krwi. W przypadku takich medycznych, profesjonalnych badań mówi się już o stuprocentowej czułości testu i pewności otrzymanego wyniku. Niezależnie od typu badania opiera się ono zawsze na wykryciu hormonu gonadotropiny kosmówkowej (hCG), który pojawia się w organizmie kobiety około siedmiu dni po zapłodnieniu.
Test online

Swoistą ciekawostkę w dobie Internetu stanowią testy ciążowe online. Polegają na odpowiedziach na pytania, które badają m.in. występowanie typowych dla początku ciąży objawów. Oczywiście taki test ma czysto informacyjną funkcję. Zdecydowanie nie powinien być traktowany jako wiarygodna diagnoza.