Turystyka alternatywna

Polacy wciąż nie są świadomi, że istnieją różne rodzaje turystyki. Spędzanie czasu poza miejscem zamieszkania nie musi ograniczać się do wypoczynku na plażach popularnych kurortów czy przy basenach znanych hoteli. Jakie więc wyróżniamy rodzaje turystyki?

Jest ich wiele. Między innymi konferencyjna, kwalifikowana, biznesowa, zdrowotna czy socjalna. Bardzo ciekawą grupą są alternatywne rodzaje turystyki, na którą składają się turystyka wiejska, agroturystyka oraz ekoturystyka.

Pierwsza z nich, ekoturystyka to wszystkie aktywności turystyczne, które jednocześnie chronią lokalną czynność przez negatywnymi czynniki zewnętrznymi. Ekoturysta chroni dziedzictwo kulturowe odwiedzanego miejsca. Dąży on też do równowagi między zwiedzaniem a środowiskiem naturalnym.

Turystyka wiejska łączy w sobie wszystkie aktywności turystyczne, które mają miejsce na terenach wiejskich. Agroturystyka polega na wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych, gdzie uczymy się jak dbać o zwierzęta hodowlane czy uprawianą roślinność.