Coraz więcej z nas podróżuje. Serwisy społecznościowe aż kipią od ilości zdjęć z podróży w przeróżne zakątki świata. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego turystyka jest dziś tak popularna?

Przede wszystkim nieocenioną rolę ma tu rozwój technologii i coraz większa dostępność do różnych środków transportu. Jeszcze dwadzieścia lat temu podróż samolotem była rozrywką tylko dla wybrańców. Dziś każdy moje za bardzo niewielkie pieniądz nabyć bilet lotniczy do odległych zakątków świata. Choć oczywiście zdarzają się i miejsca droższe.

Rozwój turystyki wiąże się także z większą multikulturowością. Nie ma chyba obecnie miejsca na świecie, w którym nie znalazłby się choć jeden Polak. I z pozostałymi narodami jest podobnie. A takie pomieszanie wymusza i jednocześnie ułatwia podróżowanie.

Wreszcie warto wspomnieć o znajomości języków obcych i coraz większym naszym otwarciu na świat, inność, a także niepowtarzalne okazje. Bowiem dodać należy, że przecież wielu ludzi podejmuje całkiem udane próby podróżowania za darmo lub prawie za darmo. Dzięki chwytaniu okazji i wzięciu swego życia we własne ręce, podróżują po całym świecie bez żadnych oporów.