Pobyt w szpitalu zawsze kojarzy się z trudnymi chwilami, bólem, strachem. Czy zawsze musi być z tym związany? Oczywiście nie. Wiele zależy od tego, jak sami do niego podejdziemy.

Dzisiejsza medycyna gwarantuje wiele możliwości, niekiedy jednak zdrowie można odzyskać tylko na oddziale szpitalnym. Jeśli zostaliśmy do niego skierowani, nie należy się przejmować. Potrzebne jest pozytywne nastawienie i chęć wyleczenia. Jak mówią specjaliści, to połowa sukcesu, pacjenci, którzy nie chcą się leczyć, są podłamani, do zdrowia dochodzą dużo trudniej, lub nie dochodzą wcale. W trakcie pobytu w szpitalu, warto współpracować z lekarzami, ale pozwolić im leczyć. Rozmawiać, ale nie wymagać. Oczekiwać, ale nie żądać. Taka postawa da gwarancję jednego ? służba medyczna z pewnością podejdzie do nas lepiej niż do pacjenta roszczeniowego, z pretensjami.

Pobyt w szpitalu jest trudny, z reguły jednak trwa krótko. Warto mieć tego świadomość i nie przejmować się ? to tylko tydzień, dwa, czasami dłużej i z pewnością wrócimy do domu. Pozostaje uwierzyć, że z dużo lepszym zdrowiem, całkowicie lub częściowo wyleczeni.