Jacekgedlek.pl - blog turystyczny

Rower, góry i wycieczki – z wiarą!

Category: Ogólnie (Page 1 of 2)

Podsumowanie tatrzańskiego wyjazdu

Przy okazji dłuższych wyjazdów w góry lubię robić takie małe podsumowania. Zeszłoroczne podsumowanie znajdziecie w tym wpisie. Przełom sierpnia i września A.D. 2018 był jeszcze bardziej owocny.

Czytaj dalej

Jak zostać dawcą krwi we Wrocławiu?

Szczerze przyznam – pomysł, aby zostać Honorowym Dawcą Krwi, powstał w mojej głowie już dobrych parę lat temu. Do tej pory jednak się wzbraniałem, bynajmniej nie przez brak okazji. We Wrocławiu działa Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym można podzielić się tym, co ma się najcenniejsze, cyklicznie organizowane są imprezy w stylu Wampiriady. To, co mi przeszkadzało, to jakiś dziwny strach – przed całą procedurą, samą donacją, potem skutkami utraty 450 mililitrów krwi, czyli jakby nie było 1/10 – 1/12 całości krążącej w organizmie. Ale podczas Wielkiego Postu chciałem dać coś z siebie, a jaki dar może być cenniejszy niż własna krew? Dlatego w końcu się zdecydowałem i powiem tak – absolutnie nie żałuję!

Czytaj dalej

Podsumowanie wyjazdu sylwestrowo-noworocznego

No to żeby podsumowaniom stało się zadość, warto napisać parę słów resume również na zakończenie wyjazdu z przełomu 2017 i 2018 roku. Wypadł on bardzo dobrze jak na wycieczkę zorganizowaną w zasadzie na ostatnią chwilę, chociaż akurat trasy planowałem jeszcze przed majówką. Największa zagwozdka była z noclegiem – ostatecznie zdecydowałem się na motel „Na skarpie”. Oceniam go dobrze jak na krótki wyjazd (plus za smaczne i niedrogie jedzenie w barze), chociaż na dłuższy wypad bym go nie polecał. A co do meritum, to oczywiście poniżej.

Czytaj dalej

Podsumowanie 2017 roku

Anno Domini 2017 minął mi niezwykle aktywnie i ciekawie. Co więcej – wycieczki i podróże odbyte w minionych dwunastu miesiącach tylko rozbudziły apetyt na więcej. A co szczegółów – to niżej będzie ich więcej:)

Czytaj dalej

Jak czerpać przyjemność z górskich wędrówek?

Pytanie zadane w tytule może brzmieć niedorzecznie, ale… chyba jednak takie nie jest. Najciekawiej nawet zapowiadającą się wycieczkę w źle wspominany koszmar mogą zamienić: nieumiejętne zaplanowanie podróży i trasy, przeszacowanie sił, zła pogoda, zgubienie szlaku (zresztą o tym, co zrobić, kiedy się zgubi szlak, pisałem zresztą w tym wpisie). Dlatego teraz przedstawię, co zrobić, aby z górskich wędrówek wyciągnąć maksimum przyjemności.

Czytaj dalej

Podsumowanie listopadowego wyjazdu

Jak pewnie zauważyliście, bardzo lubię różne podsumowania (podsumowywana była chociażby majówka oraz czerwcowy wyjazd w Pieniny i Gorce). Na parę słów resume z pewnością zasłużył również wypad w Beskidy.

Czytaj dalej

Podsumowanie długiego weekendu czerwcowego

Planowanie majówki w moim wydaniu to była prawdziwa telenowela. Długi weekend czerwcowy okazał się z kolei równie udany (czy bardziej lub mniej – tak nie lubię oceniać i nie będę) – udało mi się zrealizować wszystko, jak chciałem, chociaż ze względu na widoki, które pogoda mocno mi popsuła, pewnie wrócę jeszcze przynajmniej na Lubań i Wysoką.

Czytaj dalej

Podsumowanie kwietnia

Kwiecień może nie był tak ciekawy jak marzec pod względem górskich i rowerowych zdobyczy, ale byłem tego świadomy – w końcu ostatki Wielkiego Postu i święta Wielkiej Nocy wiążą się z duchowymi i rodzinnymi zobowiązaniami. Niemniej jednak co nieco udało mi się zobaczyć i w tym miesiącu.

Czytaj dalej

Podsumowanie marca

Marzec pokazywał różne twarze w tym roku, ale to mnie oczywiście nie odstraszało. Poniżej krótkie podsumowanie.

Czytaj dalej

Podsumowanie lutego

Podsumowywałem już styczeń, pora zatem zrobić to samo z lutym. Okazuje się, że był on obfity w wydarzenia, chociaż zanim przysiadłem się do wpisu, to wydawało mi się coś całkiem innego. W każdym razie zapraszam do lektury.

Czytaj dalej

Page 1 of 2