Jacekgedlek.pl - blog turystyczny

Rower, góry i wycieczki – z wiarą!

Category: Ogólnie (Page 1 of 2)

Podsumowanie 2018 roku

Mam za sobą kolejny bardzo aktywny rok. A.D. 2018 minął mi pod znakiem wojaży górskich i rowerowych, kilku interesujących cities breaks, które rozbudziły apetyt na więcej. Udało mi się również zrealizować większość planów, które miałem na ten rok. Poniżej krótka relacja.

Czytaj dalej

Podsumowanie tatrzańskiego wyjazdu

Przy okazji dłuższych wyjazdów w góry lubię robić takie małe podsumowania. Zeszłoroczne podsumowanie znajdziecie w tym wpisie. Przełom sierpnia i września A.D. 2018 był jeszcze bardziej owocny.

Czytaj dalej

Jak zostać dawcą krwi we Wrocławiu?

Szczerze przyznam – pomysł, aby zostać Honorowym Dawcą Krwi, powstał w mojej głowie już dobrych parę lat temu. Do tej pory jednak się wzbraniałem, bynajmniej nie przez brak okazji. We Wrocławiu działa Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym można podzielić się tym, co ma się najcenniejsze, cyklicznie organizowane są imprezy w stylu Wampiriady. To, co mi przeszkadzało, to jakiś dziwny strach – przed całą procedurą, samą donacją, potem skutkami utraty 450 mililitrów krwi, czyli jakby nie było 1/10 – 1/12 całości krążącej w organizmie. Ale podczas Wielkiego Postu chciałem dać coś z siebie, a jaki dar może być cenniejszy niż własna krew? Dlatego w końcu się zdecydowałem i powiem tak – absolutnie nie żałuję!

Czytaj dalej

Podsumowanie wyjazdu sylwestrowo-noworocznego

No to żeby podsumowaniom stało się zadość, warto napisać parę słów resume również na zakończenie wyjazdu z przełomu 2017 i 2018 roku. Wypadł on bardzo dobrze jak na wycieczkę zorganizowaną w zasadzie na ostatnią chwilę, chociaż akurat trasy planowałem jeszcze przed majówką. Największa zagwozdka była z noclegiem – ostatecznie zdecydowałem się na motel „Na skarpie”. Oceniam go dobrze jak na krótki wyjazd (plus za smaczne i niedrogie jedzenie w barze), chociaż na dłuższy wypad bym go nie polecał. A co do meritum, to oczywiście poniżej.

Czytaj dalej

Podsumowanie 2017 roku

Anno Domini 2017 minął mi niezwykle aktywnie i ciekawie. Co więcej – wycieczki i podróże odbyte w minionych dwunastu miesiącach tylko rozbudziły apetyt na więcej. A co szczegółów – to niżej będzie ich więcej:)

Czytaj dalej

Jak czerpać przyjemność z górskich wędrówek?

Pytanie zadane w tytule może brzmieć niedorzecznie, ale… chyba jednak takie nie jest. Najciekawiej nawet zapowiadającą się wycieczkę w źle wspominany koszmar mogą zamienić: nieumiejętne zaplanowanie podróży i trasy, przeszacowanie sił, zła pogoda, zgubienie szlaku (zresztą o tym, co zrobić, kiedy się zgubi szlak, pisałem zresztą w tym wpisie). Dlatego teraz przedstawię, co zrobić, aby z górskich wędrówek wyciągnąć maksimum przyjemności.

Czytaj dalej

Podsumowanie listopadowego wyjazdu

Jak pewnie zauważyliście, bardzo lubię różne podsumowania (podsumowywana była chociażby majówka oraz czerwcowy wyjazd w Pieniny i Gorce). Na parę słów resume z pewnością zasłużył również wypad w Beskidy.

Czytaj dalej

Podsumowanie długiego weekendu czerwcowego

Planowanie majówki w moim wydaniu to była prawdziwa telenowela. Długi weekend czerwcowy okazał się z kolei równie udany (czy bardziej lub mniej – tak nie lubię oceniać i nie będę) – udało mi się zrealizować wszystko, jak chciałem, chociaż ze względu na widoki, które pogoda mocno mi popsuła, pewnie wrócę jeszcze przynajmniej na Lubań i Wysoką.

Czytaj dalej

Podsumowanie kwietnia

Kwiecień może nie był tak ciekawy jak marzec pod względem górskich i rowerowych zdobyczy, ale byłem tego świadomy – w końcu ostatki Wielkiego Postu i święta Wielkiej Nocy wiążą się z duchowymi i rodzinnymi zobowiązaniami. Niemniej jednak co nieco udało mi się zobaczyć i w tym miesiącu.

Czytaj dalej

Podsumowanie marca

Marzec pokazywał różne twarze w tym roku, ale to mnie oczywiście nie odstraszało. Poniżej krótkie podsumowanie.

Czytaj dalej

Page 1 of 2