Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2012 zbliżają się wielkimi krokami. Zapewne wielu fanów małych, i tych całkiem dorosłych nie może się już doczekać tej prestiżowej imprezy oraz emocji jakie niewątpliwie wzbudzi. Oczywiście takie święto sportu to nie tylko same mecz i odliczanie do czerwca 2012, kiedy to Euro 2012 zdominuje media, polskie ulice i serca kibiców. Obecnie takie wydarzanie, na taką ogromną skalę to również tzw. otoczka, biznes i ogromny popyt na produkty, takie jak chociażby maskotki EURO 2012.

Stroje, czapki, szale, flagi i wiele innych pomysłowych gadżetów.

O ile większość ekwipunku wytrawnego kibica jest dobrze znana i nie wzbudza specjalnych emocji, o tyle wokół oficjalnych maskotek na EURO 2012, sporo się działo, odkąd zostały oficjalnie zaprezentowane. I tak jesienią ubiegłego roku, po debiucie i prezentacji maskotek EURO 2012, odezwały się głosy niezadowolenia. Dotyczyły na przykład wyglądu tych ważnych maskotek. Przede wszystkim jednak znalazło się sporo osób, których nie w smak imiona, jakimi nazwano maskotki na Euro 2012. Okazuje się, ze Slavek i Slavko niekoniecznie kojarzą się fanom footballu z naszym krajem. Nie zmienia to faktu, że dla wielu amatorów sportu, również tych dorosłych, zakup maskotki Euro 2012 to niemalże patriotyczny obowiązek.

Maskotkom Euro 2012 poświęcone są również liczne akcesoria i gadżety, takie jak torby, koszulki, breloki itp. z wizerunkami słynnych maskotek na Mistrzostwa Europy 2012. Wielu uczniów marzy o plecaku, piórniku czy wielu innych gadżetach z logo, maskotkami Euro 2012. Popularne są również wyroby, propozycje typowe dla polskiego fana footballu, który wystąpi w barwach narodowych.