Wielu młodych jeźdźców w wakacje szuka miejsca w którym będą mogli odpocząć od zajęć szkolnych a jednocześnie rozwijać swoje pasje. Im bliżej do wakacji zaczyna pojawiać się pytanie: jaki obóz konny polecacie?

Nie łatwo jest wybrać ten najlepszy. Obecnie obozy konne mają różne oferty i ceny. Jednak nie warto sugerować się samą ceną. Niekiedy może ona być adekwatna do jakości i dziecko zamiast cieszyć się jazdą konną każdego dnia może w ramach obcowania ze zwierzętami dostać pracę przy czyszczeniu boksów. Jak więc wybrać ten właściwy? Warto sprawdzić co oferuje nam dany obóz. Czy jeździec może przyjechać z własnym koniem? Jak często będą odbywać się jazdy? Jak długo on potrwa? Co poza jazdami młody jeździec będzie robić żeby się nie nudzić?
Obozy konne stwarzają wiele możliwości. Niekiedy pod koniec trwania obozu rozgrywane są zawody dla wszystkich uczestników. Jest to doskonałą dodatkową atrakcją i uświetnieniem obozu. Nagroda zdobyta na zawodach jest świetną motywacją i chęcią kontynuowania sportu jakim jest jazda konna.