Każdy, kto kiedykolwiek był w Peru czy Boliwii wie, że te miejsca nie są tak po prostu zwyczajnymi ośrodkami turystycznymi. Niosą w sobie tajemnicę cywilizacji Inków, która już chyba zawsze będzie swego rodzaju zagadką dla ludzkości. Żeby jednak wycieczka do Peru i Boliwii była wartościowa musi trwać co najmniej trzy tygodnie, a i tak będzie bardzo intensywnym czasem wypełnionym po brzegi turystycznymi atrakcjami. Do tych miejsc turystów z całego świata ściąga daleka historia, tajemnica, która kryje się w ukształtowaniu terenu, wykopanych budowlach i zaskakująco piękna natura, której nie spotkamy nigdzie indziej.

 

Jakie punkty turystyczne i historyczne powinna zawierać wycieczka do Peru i Boliwii, żeby być wartościową dla odwiedzających te dwa piękne kraje? Pierwszym punktem programu praktycznie zawsze jest Lima i jej atrakcje, czyli katedra z grobem Pizarra na Plaza de Armas. Warto zobaczyć tam też pałac prezydencki i biskupi, a także katakumby w kościele świętego Franciszka. Z Limy z łatwością można dojechać do Pisco. Świetną atrakcją jest wycieczka na wysypy Islas Ballestas, które nazywane są peruwiańskim Galapagos. Wyspy zaskakują ezgotyczną faun morską, na przykład ptakami morskimi, można tam zobaczyć też lwy morskie i pingwiny.

 

Punktem obowiązkowym w trakcie, kiedy trwa wycieczka do Peru i Boliwii, jest Nazca i cmentarz Ceneterio de Chauchill, gdzie można podziwiać stare grobowcw ludów Nazca. Niedaleko Nazca mieści się prekolumbijska osada Cahuachi, która jest największym ośrodkiem kultury Nazca. W trakcie wycieczki nie może zabraknąć także zwiedzania tak zwanego „Białego Miasta”, a w samym Arequipa warto spróbować „cuy chactado”, czyli lokalnych przysmaków ze świnki morskiej. Do Kanionu Colca można z kolei wybrać się pieszo, wiele osób decyduje się na trekking, bo kanion ciągnie się około 100 kilometrów. Dobrze zdecydować się na towarzystwo kondorów, którzy świetnie znają trasy i bezpiecznie przeprowadzą nas przez wioski położone na zboczach kanionu piaszczystą i kamienistą ścieżką.