Lato jest z pewnością najbardziej aktywną z pór roku w nadmorskich miejscowościach. W tym czasie tysiące turystów przewijają się przez plaże, okoliczne bary są zajmowane przez spragnionych wrażeń ludzi. Turystyka w rejonie kwitnie a co za tym idzie do regionu spływają pieniądze.

Każdego roku trwa nieustanna walka o klientów pomiędzy górskimi i nadmorskimi miejscowościami. Te dwa regiony są najbardziej pożądane przez wczasowiczów i co roku toczą bitwę o miano turystycznego lidera wśród Polaków. Co prawda nie oferują takich standardów jak zagraniczne kurorty, jednak cieszą się niezmienną popularnością i co roku starają się o przyciągnięcie coraz to większej rzeszy odwiedzających. Pomysły są różne, od tanich pokojów, poprzez tanie wyżywienie czy też darmowe wejścia do ciekawych miejsc w regonie.

Ważne, aby dodatki były przede wszystkim skuteczne. Muszą ściągnąć jak największą liczbę ludzi tak, aby zarobki dla miejscowych były jak największe. A potem, będziemy mogli się oddać najważniejszemu w tym wszystkim czyli wypoczynkowi.