W czasach, w których żyjemy możliwość podróżowania ograniczona jest tylko i wyłącznie kwestią zasobności naszych portfeli. Pomimo tego, iż wiele państw na świecie nadal wymaga uzyskania wizy i od tego warunku uzależnia wpuszczenie turysty na swoje terytorium, z uzyskaniem takiego zezwolenia – szczególnie w celu turystycznym i nie na długi czas –  zazwyczaj nie ma większego kłopotu.
W biurach podróży możemy przebierać w ofertach najbardziej egzotycznych zakątków globu, w każdym możliwym terminie. Niemniej popularne jest organizowanie wypraw na własną rękę. Dzięki wcześniejszej rezerwacji hotelu oraz lotów można nie tylko zaoszczędzić sporo pieniędzy ale daje to również możliwość przeżycia wielu ciekawych przygód i odwiedzenia mnóstwa zachwycających miejsc, których nie znajdziemy w folderach reklamowych biur podróży.
Jeśli nie ciekawią nas wyprawy do parnych zakątków strefy równikowej, możemy wybrać bliższy kierunek. Loty do Londynu na przykład, od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Jeszcze kilka lat temu korzystali z nich głównie młodzi ludzie, pragnący znaleźć swoje miejsce pracy i życia na tej deszczowej wyspie. W chwili obecnej z lotów tych korzystają równie często pasjonaci zakupów i zachodnich marek, którzy podczas weekendu spędzają godziny w centrach handlowych, by w poniedziałek chwalić się swoimi zdobyczami przed znajomymi z pracy.