Parę tygodni pisałem o tym, że październik to znakomity czas na wzmocnienie swojej wiary. Niestety, Marsz Mężczyzn w tym roku się nie odbył, natomiast pozostałe dwie inicjatywy już przynoszą wspaniale owoce.

Wspólna modlitwa na Różańcu

Na Różaniec do Granic postanowiłem dołączyć do osób modlących się na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Na początku odbyła się msza święta przed kościołem pod wezwaniem świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Zadziwiła mnie frekwencja – wiedziałem, że wierni z całej Polski zmobilizują się, ale na samych Jakuszycach było nas dobrze ponad 1000! I to pomimo fatalnej tego dnia pogody. To było naprawdę piękne świadectwo:)

Modliliśmy się za nasze rodziny, za bezpieczeństwo Polski i świata. Trochę może zawiodła organizacja (głównie nagłośnienie), natomiast z pewnością płynie z tego dobra nauka na przyszłość. Bo czy Różaniec do Granic stanie się kolejnym polskim ewenementem na miarę pielgrzymek? Nie wiem, ale oby tak się stało, bo podobna modlitwa w dzisiejszych czasach jest niezbędnie potrzebna.

I jeszcze jedna sprawa. Liberalne media zarzucają uczestnikom Różańca do Granic kseno- oraz islamofobię. Tymczasem po pierwsze – modlitwa absolutnie na żadnym etapie nie była wymierzona w wyznawców islamu. Kto powtarza podobne brednie, ten na Różańcu nie był i w inicjatywie udziału nie brał. Po drugie, nie wiem, ile wrogości w stosunku do wiary katolickiej trzeba mieć w sobie, aby żywić urazę za modlitwę o podstawowe kwestie (takie jak rodzina i bezpieczeństwo), które każdemu rozsądnie myślącemu człowiekowi powinny być bliskie.

Pielgrzymowanie do Najświętszej Panienki w Trzebnicy

Na Pielgrzymkę do Trzebnicy wyjątkowo wybrałem się razem z paulińską grupą 2, prowadzoną przez ojca Maksymiliana. Wybrałem ją, bo po pierwsze – wiele dobrego słyszałem o ojcu Maksymilianie, inteligentnym i rozmodlonym kapłanie, a po drugie – chciałem pójść w grupie przepełnionej duchem maryjności. Szczerze przyznaję, że wybór był znakomity:) Nie sposób przedstawić całej długiej konferencji ojca Maksa, natomiast ksiądz w zajmujący i niezwykle przemyślany sposób przedstawił kwestię pokory między innymi z punktu widzenia Maryi oraz świętej Elżbiety. Jeśli tylko konferencja znajdzie się w internecie warto posłuchać, choćby fragmenty. Warto też zapamiętać, że nie należy ustawiać w modlitwie o pokorę.