Popularne rodzaje turystyki.

Zastanawiałeś się kiedyś jakie istnieją rodzaje turystyki? Wbrew pozorom istnieje ich wiele. Turystyka to nie tylko wyjazdy do Bułgarii, Grecji czy Turcji do kurortów. To całe spektrum czynności, które możemy wykonywać.

Istnieją różne rodzaje turystyki między innymi kwalifikowana, turystyka krajoznawcza, ekoturystyka, agroturystyka, wiejska, zdrowotna, biznesowa socjalna czy biznesowa, a to wciąż nie wszystkie rodzaje turystyki, jakie istnieją, na czym one polegają?

Na popularności zyskują takie rodzaje turystyki jak ekoturystyka polegająca na dążeniu do zachowania walorów kulturowych odwiedzanego miejsca. Dziedzictwa materialnego, jak i niematerialnego lokalnej ludności. Agroturystyka polegająca na korzystaniu z już istniejącej wiejskiej bazy turystycznej. Wypoczynek polega na aktywnym poznawaniu sposób życia lokalnej społeczności. Hodowli zwierząt czy uprawie roślinności oraz ogólnie turystyka wiejska, w którą wliczamy wszystkie aktywności, które odbywają się na terenie wiejskim. Na popularności zyskują też inne rodzaje turystyki.