Turystyka

Często wyjeżdżając do Grecji na Korfu, do Złotych Pisków Bułgarskiej Riwiery, zwiedzając ruiny starożytnego Efezu w Turcji czy też przebywając w egipskich kurortach nie zdajemy sobie sprawy, że istnieją różne rodzaje turystyki. Podział jest stosunkowo prosty i przyjemny. Jakie więc mamy rodzaje turystyki?

Między innymi turystyka etnograficzna. Najważniejszą kwestią w jej przypadku jest pojęcie etnosu. Najbardziej interesującą częścią zwiedzanego kraju nie jest jego przyroda czy infrastruktura turystyczna, a jego walory kulturowe. O turystyce etnicznej mówimy przykładowo w czasie podróży Polaków z Azji Centralnej. Jakie są inne rodzaje turystyki?

Między innymi turystyka krajoznawcza. Sama nazwa odpowiada, na czym ona polega. Głównym celem wyjazdu jest zdobycie dużej ilości informacji o odwiedzanym kraju. Możemy to zrobić w sposób bierny, słuchając lub sposób czynny, czyli sami dążąc do zdobycia wiedzy.

Oprócz tych typów istnieją inne rodzaje turystyki, przykładowo turystyki alternatywnej, do której wliczamy turystykę ekologiczną, wiejską i agrotorystykę.