Zanieczyszczenie środowiska i coraz mniej higieniczny tryb życia sprawiają, że coraz młodsze kobiety mają problem z tak zwaną pomarańczową skórką, czyli cellulitem. Najczęściej takie zmiany pojawiają się na udach, pośladkach i brzuchu. Niektóre kobiety posiadają cellulit też na ramionach, a nawet plecach. Nic więc dziwnego, ze każda kobieta chce z nim walczyć. Ten problem dotyczy wszystkich kobiet – zarówno tych szczupłych, grubszych, młodszych i starszych. W kolorowych pismach dla kobiet możemy znaleźć wiele porad jak walczyć z cellulitem, jednakże który sposób jest najbardziej skuteczny?
Aktywność fizyczna

Aby ujędrnić ciało i zrzucić zbędne kilogramy najlepiej jest się regularnie ruszać. Usuwanie cellulitu na pewno będzie bardziej skuteczne, jeśli co najmniej trzy razy w tygodniu będziemy uczęszczać na zajęcia fitness lub na basen, ponieważ to właśnie te sporty najlepiej wpływają na kobiecą sylwetkę i przyspieszają spalanie tłuszczu oraz regulują metabolizm. Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna, dlatego powinniśmy ruszać się jak najwięcej. Dzięki temu nasze ciało będzie jędrne, a skóra bardziej napięta i sprężysta.
Domowe sposoby na cellulit

Jeśli zaobserwujemy u siebie pierwsze oznaki cellulitu, to na pewno warto sięgnąć po preparaty, które możemy bez problemu kupić w drogeriach. Najpopularniejsze są balsamy i kremy na bazie kofeiny, ponieważ przyspiesza ona spalanie tłuszczu i wygładza skórę. Hitem są też kremy rozgrzewające, które mają bardzo intensywne działanie. Takie preparaty należy mocno wmasować w skórę, na przykład przy użyciu specjalnych masażerów. Dzięki temu redukcja cellulitu na pewno da szybkie i zadowalające efekty. Pomocne będą też chłodne prysznice, jednakże to najmniej ulubiony sposób kobiet na walkę z pomarańczową skórką.
Profesjonalne zabiegi na cellulit

Osoby, które chcą szybkich efektów, mogą zdecydować się na usuwanie cellulitu w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, ponieważ kosmetyczki dysponują bardzo nowoczesnymi i skutecznymi maszynami, którymi można wygładzić i uelastycznić skórę.