Któż z nas nie lubi podróżować? Odwiedzanie nieznanych zakątków świata, poznawanie dalekich kultur, smakowanie lokalnego jedzenia to zajęcia, którym nikt się nie oprze. I okazuje się, że rzeczywiście. Każdy, bez wyjątku ma możliwość zwiedzania świata. Nawet ci, których budżet nie jest powalający oraz ci, którzy w ogóle nie mają pieniędzy.

Wielu ludzi podróżuje w dzisiejszych czasach zupełnie za darmo. Jak to zrobić? Wystarczy spojrzeć na swoje życie z trochę innej nietypowej perspektywy. Jeśli jesteś człowiekiem, który uważa, że trzeba tradycyjnie pracować, posiadać dom i nowy samochód, darmowa turystyka prawdopodobnie nie jest dla Ciebie.

Sprawdzą się w niej natomiast ci, którzy wezmą swe życie w swoje własne ręce, spakują najważniejsze rzeczy i zarzucą plecak na ramiona. Na świecie znajdzie się mnóstwo otwartych ludzi, którzy chętnie przyjmą na nocleg szalonego podróżnika. Powstały już nawet portale, na których zupełnie za darmo znaleźć można nocleg w innym kraju, a nawet na innej półkuli. A więc jeśli chcesz żyć pełną parą, po prostu ruszaj w drogę.