Jachtem po mazurskich jeziorach

Wakacje to najpiękniejszy letni czas, więc nie dziwi ogromna rzesza turystów, odpoczywających w różnych zakątkach naszego kraju. Każdy na pewno ma swój pomysł na spędzenie urlopu, niektórzy wybierają słodkie lenistwo na nadbałtyckiej plaży, inni piesze wycieczki po górach. Jednak jednym z najbardziej urokliwych i coraz bardziej popularnych, również wśród zagranicznych turystów, miejsc wypoczynku są nasze polskie Mazury.
Mazury to „kraina tysiąca jezior” wabiąca swym pięknem miłośników ciszy i odpoczynku na łonie natury, daleko od miejskiego gwaru i zgiełku. Jeziora przyciągają amatorów żeglarstwa i sportów wodnych. Mazury to także zabytkowe miasta i historyczne miejsca, na przykład Grunwald lub dawna kwatera Hitlera – Wilczy Szaniec koło Kętrzyna.
Jednak największą chyba atrakcją tej krainy są wspaniałe warunki do żeglowania. Niektórzy twierdzą, że tylko z perspektywy wody można tu dostrzec nieznane leśne zakątki i trafić na dziką plażę.
Dzięki rozbudowanej sieci kanałów łączącej kilkadziesiąt jezior, żeglowanie wodnymi szlakami będzie dziecinnie proste. Oczywiście bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego mniej doświadczeni żeglarze powinni raczej trzymać się wyznaczonych torów wodnych.
Na Mazurach działa wiele firm czarterowych oferujących swoje usługi. Aby zapoznać się z tematem warto przejrzeć strony internetowe wpisując hasło „Czarter Mazury”. Z łatwością wynająć można komfortowe jachty żaglowe i motorowe oraz żaglówki sportowe i skutery wodne. Ofert jest tak dużo, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.