Oczy odpowiadają za jeden z najważniejszych zmysłów, z jakich korzysta człowiek – wzrok, który pozwala nam podziwiać świat. Oczy to bardzo delikatny narząd, wymagający od nas wielkich starań o jego pełną sprawność i dobre widzenie przez długie lata. Co może wpłynąć na nasze oczy?

Ogólna dbałość o siebie: higieniczny tryb życia, choć tak rzadko stosowany we współczesnym świecie, ma wielki wpływ na kondycję organizmu, w tym na dobry wzrok – zdrowy sen, odpoczynek od komputera i telewizora, kontakt z naturą, sport, ruch na świeżym powietrzu – w codziennej pogoni tak łatwo o tym zapomnieć, zadbać jest bardzo trudno, a to błąd zdjęcia erotyczne online.
Dieta: oprócz odpowiedniej dla zdrowia całego organizmu diety powinniśmy pamiętać o oczach i dodatkowo je „dokarmiać”. Jeśli boimy się zbyt dużych wydatków na suplementy diety ukierunkowane na poprawę wzroku możemy najzwyczajniej pamiętać o kilku warzywach i owocach, które kochają oczy każdego człowieka. Jagody, borówki, wiśnie, porzeczki, brokuły, dynia, morele….wszystkie te dobra w naturalny sposób wpłyną na nasz wzrok.
Właściwie dobrane okulary przeciwsłoneczne: element ten wydaje się być nieco niedoceniany przez specjalistów i użytkowników okularów przeciwsłonecznych, a przecież one nie tylko mają chronić oczy przed oślepiającym blaskiem, lecz także przed szkodliwym wpływem promieni UV. Dlatego tak ważne jest, żeby okulary przeciwsłoneczne były właściwie dobierane, nie tylko ze względu na cenę, ale na właściwości, jakie posiadają, filtry, którymi mogą ochronić oczy, polaryzacją, ułatwiającą prowadzenie auta, odpowiednim kolorem.
Dobra korekcja wzroku: jeśli już dojdzie do uszkodzenia dobrego widzenia i przyjdzie nam walczyć z wadą wzroku, bardzo istotne jest byśmy udali się w miarę szybko do specjalisty, który ustali, jak mocna jest nasza wada, czego potrzebujemy do jej korekcji i jak mamy w tej chorobie oczu o nie dbać. Czy też okulista zapisze nam okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe w odpowiednio dobranych będziemy znów postrzegać świat w pełnej jego krasie.

Jedno jest pewne – nie warto oszczędzać na wzroku, ale jeśli nie chcemy wydawać na nie zbyt dużo pieniędzy, po prostu zacznijmy dbać o siebie!