Październik będzie obfitował o wydarzenia, w których udział zagwarantuje naprawdę pozytywne duchowe przeżycia. Zobacz, w czym warto wziąć udział!

7 października – Różaniec do Granic

Dzięki świeckiej inicjatywie 7 października otoczymy Polskę modlitwą różańcową. Wierni staną na granicy, wypłyną w morze na kutrach rybackich, wyjdą w góry i będą się modlić w intencji Polski oraz świata. Przed modlitwą w 319 kościołach stacyjnych odbędzie się msza święta. Warto już teraz zapisać się do któregoś z kościołów – aby móc zaplanować ten dzień.

14 października – wrocławska Pielgrzymka do Trzebnicy

Październikowa jednodniowa pielgrzymka to idealna okazja dla tych wszystkich, którzy jeszcze w podobnym wydarzeniu nie uczestniczyli, a chcą spróbować swoich sił – zarówno fizycznych, jak i duchowych. Gwarantuję (na własnym przykładzie:)), że jak weźmiesz udział, to będziesz chciał więcej!

Idziemy raptem jeden dzień, dystans wynosi około 24 km, podzielony jest na kilka rozsądnych etapów – nic ponad siły. Można wybrać grupę w zależności od duchowych potrzeb. Jest grupa pokutna, jest grupa młodzieżowa, grupa rodzin… Naprawdę warto!

Końcówka października – VIII Marsz Mężczyzn

Daty tegorocznego Marszu Mężczyzn jeszcze nie znalazłem, ale zwyczajowo odbędzie się zapewne po pielgrzymce trzebnickiej. Podczas mszy i marszu ulicami w centrum Wrocławia modlimy się m.in. w intencji Ojczyzny i rodzin, poprze uczestnictwo przełamujemy również w ten sposób kryzys męskości, który jest prawdziwą plagą dzisiejszych czasów.