Stolica Węgier jest świetną bazą wypadową do położonego w pobliżu Wiednia, lecz równie urokliwą i pełną tajemnic. Przez Budapeszt, podobnie jak przez Wiedeń i Bratysławę przebiega Dunaj, a panoramę najlepiej podziwiać z wzgórza zamkowego. Ale czy wiedzieliście, że pod nim rozciąga się zespół podziemnych ścieżek?

Labirynt w Budapeszcie

To jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w stolicy Węgier. Pierwotnie labirynt powstał naturalnie, na skutek wypłukiwania skał przed rzekę, której nurt wiedzie pod powierzchnią ziemi. Trzeba było mieć naprawdę dobrą pamięć, by się tam odnaleźć. Podziemne groty służyły, jako miejsca schronienia, a w czasach pokoju były traktowane jako magazyny. Turyści mogli je zobaczyć dopiero osiemdziesiąt lat temu. W czasie drugiej wojny światowej znajdował się tutaj szpital wojskowy.

Krąg podziemnych atrakcji – szok dla mózgu

Pod ziemią organizowane są wystawy, performance i pokazy artystyczne, gdyż odbiór eventów pod ziemią jest zupełnie inny niż na powierzchni. Zdarza się również, że zamożniejsi nowożeńcy organizują tu wesele. Na zwiedzających czekają takie atrakcje, jak Labirynt Prehistorii, Korytarz Szamana, Grota Renesansowa czy Labirynt Odwagi.

Zwiedzanie

Kupując bilet mamy zapewnione oprowadzanie z przewodnikiem po niemiecku, angielsku lub węgiersku oraz mapę, ale każdy chętny może oczywiście sam ćwiczyć pamięć poruszając się po podziemnych grotach.