Wśród wszystkich dyscyplin lekkoatletycznych, ogromną popularnością od lat cieszą się biegi sprinterskie. W tym miejscu warto podkreślić, że biegi na krótkim dystansie, były jedną z pierwszych dyscyplin rozgrywanych w ramach starożytnych Igrzysk Olimpijskich. Jak więc widzimy, w sport wpisały się one już dawno. A jak one się dzielą?

Biegi sprinterskie jako sport uprawiane są na różnych dystansach. Tym najkrótszym jest dystans 60 m, przy czym na taką odległość biega się wyłącznie w hali. Kolejną długością jest długość 100 metrów, która we współczesnym światowym sporcie cieszy się ogromną popularnością, co wiąże się z osobą fenomenalnego Usaina Bolta. Następnie mamy długość 200 metrów i na koniec 400 metrów. Podczas biegów każdy z zawodników biegnie po torze, który został mu przydzielony.

Kto wygrywa? Gdy patrzy się na zawodników machających rękami, czy wyciągających głowy, można odnieść wrażenie, że wygrywa ten, który pierwszy przekracza linię jakąkolwiek częścią ciała. Ale w praktyce tą wygrywającą jest klatka piersiowa.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.