A może spacer pod dachem?

Robi się coraz zimniej i pogoda coraz trudniej utrudnia nam piesze wycieczki. Dlatego tym razem chciałbym polecić wyspy tropikalne pod Berlinem. Jest to ponoć największy na świecie, sztuczny las tropikalny.

Jeżeli zastanawiamy rozważamy podróż do Niemiec na Weihnachtsmarkt, czyli tradycyjny jarmark świąteczny, gdzie możemy kupić ozdoby i napić się grzanego wina, to tym bardziej powinniśmy uwzględnić w swoim planie podróży Wyspy Tropikalne pod Berlinem, lub jak kto woli Berlin Tropical Islands.

Widok na część parku wodnego Tropikal Islands. Wikimedia, Bmalina.

Kilka słów o tropikalnych wyspach na lądzie

Mieszczą się one w bardzo dużym hangarze, który sięga 107 metrów wysokości! Urządzono tam ogród, którego roślinność przypomina las tropikalny, ale są tu nie tylko rośliny, ale przede wszystkim baseny w których można się zrelaksować i zapomnieć, że w około jest zimno. Obowiązującym strojem są oczywiście kostiumy kąpielowe. Ale bez obaw, na tropikalnych wyspach na pewno nie zmarzniemy. Również woda ma temperaturę kilka stopni wyższą niż w normalnych basenach.

Berlin Tropical Island to miejsce przyjazne dla całej rodziny. Dla dzieci przygotowano również specjalne brodziki, a także inne ciekawe atrakcje, jak na przykład egzotyczny park zabaw. Najmłodsi mogą również odwiedzić ogromy zamek powstały z klocków lego. Dzieci do lat trzech za wstęp nie płacą.

Niemcy pomyśleli o wszystkim i nie na tropikalnych wyspach w Berlinie nie możemy się nudzić. Grupa ludzi pracuje nad tym, abyśmy się dobrze bawili. Na terenie Berlin Tropical Islands działają również liczne bary i restauracje.

Dojazd do Berlin Tropical Islands

Na tropikalne wyspy pod Berlinem bardzo łatwo dotrzeć samochodem albo pociągiem. Kilka razy dziennie z Warszawy do Berlina kursuje szybki pociąg. W stolicy Niemiec wystarczy się jeden raz przesiąść, wziąć autobus i już jesteśmy pod Berlin Tropical Islands.